İzmir Kısa Film Festivali finalistleri belli oldu

İzmir Kısa Film Festivali finalistleri belli oldu

Beş kategoride 37 kısa filmin yarışmaya değer bulunduğu İzmir Kısa Film Festivali’nde finalist isimler belli oldu.

24 Ekim 2022 - 16:07

Türkiye’nin tek Oscar Qualification sertifikasına sahip, 23 yıldır devam aralıksız devam eden İzmir Kısa Film Festivali’nde finalist isimler belli oldu. Her yıl bir animasyon ve bir kurmaca kısa filmin Akademi Ödüllerine başvurmasını sağlayan, İzmir’in en uzun soluklu sinema organizasyonu olan, İzmir Kısa Film Festivali bu yıl yeşil film yapımı eğitimleri ile sürdürülebilir film yapımı konusunda da sinema üreticilerini bilgilendirmeyi amaçlıyor. Festival programına www.linktr.ee/izmirkisafilmfestivali adresinden ve oluşturulan QR kodlardan ulaşılabilir.

Bu yıl 23. kez İzmirli sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan İzmir Kısa Film Festivali, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi, Migros, Mavibahçe Alışveriş Merkezi olmak üzere Fransız Kültür Merkezi ve Alman Kültür Merkezi destekleri ile gerçekleştirilecek. Festival, 14-20 Kasım tarihleri arasında yüzlerce filmi ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşturacak. 118 ülkeden 4 bin 39 filmin başvuruda bulunduğu festivalde, ulusal ve uluslararası alanda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler belli oldu.

Bu yıl gösterimler Fransız Kültür Merkezi, Karaca Sineması, Tarık Akan Gençlik Merkezi ve festivalin online platformunda gerçekleştirilecek.

Ulusal Kurmaca Finalist Filmler

“Adres” - Aram Dildar, “Bahçeler Put Kesildi” - Ali Cabbar, “Ben Tek Siz Hepiniz” - Barış Kefeli -Nükhet Taneri, “Ben ve O” - Buse Halaçoğlu, “Birlikte, Yalnız” - Kasım Ördek, “Bugün Değil” - Yagmur Misirlioglu, “Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada” - Özgürcan Uzunyaşa, “Çevir Sesi” - Özer Arslan, “Gece Babamızı Ararken” - Alkım Özmen, “Rutubet” - Turan Haste, “Sar” - Adar Baran Değer, “Seçim” - Bahri Baykal, “Şüphe” - Gokce Pekhamarat

Uluslararası Kurmaca Kısa Filmler

“Inherent” - Nicolai G.H. Johansen, “Radio Silence” - Kerren Lumer-Klabbers, “Warsha” - Dania Bdeir, “The Cormorant” - Lubna Playoust, “Brutalia, days of labour” - Manolis Mavris,  “On Xerxes' Throne” - Evi Kalogiropoulou, “Deer” - Hadi Babaeifar, “An Irish Goodbye” - Tom Berkeley, Ross White, “Cherries” - Vytautas Katkus, “North Pole” - Marija Apcevska

Ulusal Belgesel

“Dün Bugün Yarın” - Orhan Dede, “Biz Buradayız” - Mahmut Akay, “Herşey Yolunda” - Muhammet Beyazdağ, “Suyu Bulandıran Kız” - Deniz Telek, “Suriyeli Kozmonot” - Charles Emir Richards

Ulusal Deneysel

“Fraktal: Para Adam” - Zahid Çetinkaya, “Dış Hatlar” - Erinç Durlanık, “Megalopolis” - Oğuzhan Kaya, “Her Şey Sinirimi Bozuyor” - Hazal Bayar, Çağıl Saydam, “Larva” - Volkan Güney Eker

Ulusal Animasyon

“Korosi” - Burcu Özkan, “Oyun” - Önder Menken, Devinim “Serdar Koçak”, “Yaşlı Adam ve Deniz” - Eylül Yarkın, “Kolaj” - Gülce Besen Dilek

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bornova’da temizlik seferberliği devam ediyor
Bornova’da temizlik seferberliği devam ediyor
Obezitenin etken olduğu kanserler daha çok kadınları etkiliyor
Obezitenin etken olduğu kanserler daha çok kadınları etkiliyor